Каталоги Сінгл

УІК та УКФ проводять конкурс “Книжкова столиця України 2022”

2020-10-09 / Киев

/

Український інститут книги у партнерстві з Українським культурним фондом проводить конкурс на звання “Книжкової столиці України 2022”. Подача заявок уже розпочалася і триватиме до 30 березня 2021 року. Взяти участь у конкурсі можуть винятково  органи місцевого самоврядування.

Переможця за результатами ретельного відбору назвуть 15 грудня 2021 року. Він, окрім самого звання, отримає до 10 млн грн на реалізацію різноманітних проєктів, пов’язаних із промоцією читання та підтримкою місцевих видавців і авторів. Тож одним із критеріїв відбору буде спроможність та готовність громади реалізувати портфель ініціатив і протягом року системно працювати у цьому напрямку. Зокрема, це можуть бути такі активності:

  • купівля книжок

  • розкриття потенціалу локацій для проведення літературних заходів,

  • формування попиту на літературні продукти,

  • підтримка професійного розвитку представників галузі літератури, книговидання та книгорозповсюдження тощо.

Зазначимо, що “Книжкова столиця” - це лише одна із номінацій конкурсу “Культурні столиці України”. Тож в грудні наступного року нагороди отримають ще “Велика культурна столиця” та “Мала культурна столиця”. Загальний призовий фонд конкурсу складає 40 млн грн.

Усі три звання загалом допоможуть громадам привернути увагу до місцевих культурних ініціатив та дати їм стимул для розвитку. Переможці стануть більш привабливими в очах туристів і отримають своє місце на українській культурній мапі. А реалізовані в межах програми ініціативи допоможуть їм приєднатися до загальнонаціонального чи навіть міжнародного культурного простору.

Детальна інформація щодо програми та інструкція для подачі заявок - https://ucf.in.ua/m_programs/5f74557e84e55b412c163442