Каталоги Сінгл

УІК взяв участь у 27 BookForum із професійною програмою

2020-09-21 / Київ

/

16-20 вересня Львівський міжнародний BookForum вперше відбувся в онлайн форматі. Український інститут книги долучився до Форуму із професійною програмою. На кластер 27 BookForum Професійна програма зареєструвалося понад 300 осіб, заходи кластера переглянули понад 10000 разів, УІК взяв участь у дев’яти заходах 27 Book Forum: організовував частину з них та забезпечив технічну підтримку всього кластера.

 

У перший день у рамках професійної програми відбулися одразу дві події. Під час заходу “Перспективи розвитку книжкової сфери: візія МКІП та УІК” міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що вже у цьому році видавці отримають 150 млн грн грантової підтримки. Керівники відділів Українського інституту книги розповіли про актуальну діяльність Інституту, напрямки, плани та перспективи. Трансляція за лінком. Спільно із Посольством Канади в Україні відбулася подія “Канада та Україна: чи можливий вихід на закордонний ринок, якщо між вами – океан?”. УІК разом із Livres Canada та Посольством Канади в Україні обговорили ситуацію на обох ринках, можливості виходу на них, програми підтримки перекладів тощо. Надаємо лінк на трансляцію.

 

На другий день програми були презентовані перші результати дослідження читання від аналітичного відділу УІК. Наша команда розповіла, як карантин вплинув на читацьку поведінку українців, якого письменника або письменницю читачі найчастіше згадують у соцмережах, досліджені зрізи читання за регіонами, віком, статтю, способом отримання книжок, бестселерами тощо. Надаємо лінк на дослідження та трансляцію. Крім того, в рамках Програми Львіського міжнародного бібліотечного форуму відбулася подія “Книжковий клуб” та інші дієві формати промоції читання від Українського інституту книги”. Спікери та спікерки обговорили діяльність Інституту, промоцію читання, європейські практики книжкових клубів і причини, чому їх потрібно впроваджувати в Україні. Також відбулася презентація англомовного каталогу дитячої ілюстрації Illustrators From Ukraine, до якого ввійшли 23 українських ілюстратори та ілюстраторки. Спікерки розповіли про проєкт, тренди і можливості виходу на міжнародний ринок для українських ілюстраторів. Шукайте трансляцію за лінком.

 

Також УІК взяв участь в заході "Відповідь на Covid. Які можливості пропонують культурні інституції", на якому представники культурних інституцій поділилися баченням кроків, які варто застосовувати для розвитку культурної сфери в умовах карантину та обмежень в проведенні офлайн публічних заходів.

 

Також в рамках премії BookForum Best Book Award 2020 були вручені персональні відзнаки директорки Українського інституту книги Олександри Коваль:

  • Олексій Черепанов «Риба-місяць і Місяць» (Видавництво «Ранок», Харків)
  • Олександр Михед «Я змішаю твою кров із вугіллям. Зрозуміти український Схід» (видавництво «Наш Формат», Київ)
  • Оксана Мороз «Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню» (видавництво Yakaboo Publishing, Київ)
  • Ерже «Тентен. Репортер ХХ віку у країні Сов’єтів» (видавництво «Пінзель», Київ)
  • Софія Андрухович «Амадока» («Видавництво Старого Лева», Львів)
  • Наталя Гуменюк «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму» («Видавництво Старого Лева», Львів)
  • Ольга Гуцал «Якщо стрибнули, то гребіть. Як народити і зростити бізнес, який сподобається вашим онукам». («Корпоративні медіа. Вейсберг та партнери», Київ)
  • Серія книжок для дітей 4-7 років (видавничо-освітній проєкт «Портал», Київ)
  • Ілларіон Павлюк «Я бачу, вас цікавить пітьма» (Видавництво Старого Лева, Львів)

 

Український інститут книги – державна установа при Міністерстві культури та інформаційної політики України, покликана формувати державну політику у книжковій галузі, проводити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.