"Книжки без кордонів": де шукати за кордоном українські книжки?
"Книжки без кордонів": де шукати за кордоном українські книжки?
28 / 07 / 2022
Друзі, вже кілька місяців триває проєкт Українського інституту книги "Книжки без кордонів", який ми реалізуємо під патронатом першої леді України Олени Зеленської спільно з Міністерство культури та інформаційної політики України та Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine.
 
Ми радіємо, що попри все зусилля УІК не марні і проєкт охоплює нові й нові країни, а віднедавна — і нові континенти. Хоча Збройні сили України чинять неймовірний супротив російським загарбникам, Україна — досі небезпечне місце, тож багато українських сімей з дітьми змушені залишатися далеко від рідних домівок, звичної рутини та речей, дорогих серцю. Серед них, переконані, й книжки.
 
Аби полегшити українцям, які перебувають за кордоном, доступ до книжок українською мовою, ми створили низку візуалізованих пам’яток, кожна з яких присвячена окремій країні, де можна знайти інформацію, акумульовану нами та МЗС України. Тож, залежно від того, де ви зараз, просто шукайте лінк з необхідною країною та переходьте на документ, який можна завантажити на комп’ютер або зробити фото на телефон.
 
🇦🇹 Австрія 👉 тут
🇧🇬 Болгарія 👉 тут
🇬🇧 Велика Британія 👉 тут
🇬🇪 Грузія 👉 тут
🇩🇰 Данія 👉 тут
🇪🇪 Естонія 👉 тут
🇮🇱 Ізраїль 👉 тут
🇮🇹 Італія 👉 тут
🇯🇴 Йорданія 👉 тут
🇰🇿 Казахстан 👉 тут
🇨🇾 Кіпр 👉 тут
🇱🇹 Литва 👉 тут 
🇱🇻 Латвія 👉 тут
🇲🇦 Марокко 👉 тут
🇲🇩 Молдова 👉 тут
🇳🇱 Нідерланди 👉 тут
🇩🇪 Німеччина 👉 тут
🇳🇴 Норвегія 👉 тут
🇵🇱 Польща 👉 тут
🇷🇴 Румунія 👉 тут
🇸🇬 Сінгапур 👉 тут
🇸🇰 Словаччина 👉 тут
🇹🇷 Туреччина 👉 тут
🇺🇿 Узбекистан 👉 тут
🇫🇮 Фінляндія 👉 тут
🇫🇷 Франція 👉 тут
🇨🇿 Чехія 👉 тут
🇲🇪 Чорногорія 👉 тут
🇨🇭Швейцарія 👉 тут
🇸🇪 Швеція 👉 тут
🇯🇵 Японія 👉 тут
 
❗️Якщо ж Вашої країни немає в переліку, маємо універсальну пораду, як діяти: звертайтеся до місцевої бібліотеки! Зазвичай вони з увагою реагують на потреби читачів.
 
Якщо книгозбірня міста, в якому ви перебуваєте, буде готова закупити українські книжки, то вам стануть у пригоді рекомендації УІК з книжкового асортименту, які можна знайти тут.
 
Наостанок додамо, що українська влада та окремі активісти реалізують не одну ініціативу щодо забезпечення українців книжками рідною мовою. Далі — лінки на окремі проєкти, до яких також можна звернутися по українські видання.
 
💙Проєкт "Українським дітям – українську книгу!"
 
Започаткований Держкомтелерадіо спільно з Офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики України. Більше інформацію тут
 
💛 Проєкт "Книжки без кордонів"
 
Кожна закордонна громада може самотужки зібрати кошти й надрукувати книжки з макетів, наданих українськими видавцями або закупити готові книжки в українських дистрибуторів. Більше — тут
 
Звертаємо увагу, що ця публікація буде оновлюватися, коли до проєкту будуть долучатися нові країни або партнери в країнах, в яких проєкт вже діє. Тож stay tuned:)